Segítő, alternatív terápiák – hogy járulhatunk hozzá egy-egy kezelés sikeréhez?

Természetgyógyászként és One Brain kineziológia tanácsadóként számos kezelésen vagyok túl, és csodálatos megkönnyebbüléseket, testi-lelki gyógyulásokat tapasztaltam, mégis azt kell, hogy mondjam, hogy nem mindenkinél működik ugyan úgy egy-egy terápia. Ez nem azért van, mert bármiben is rosszabbak lennének, vagy akár én máshogy viszonyulnék egy-egy hozzám fordulóval.

www.savvysugar.com

Kép forrása: www.savvysugar.com

Az ok csupán az, hogy azok esetében, akiknél lassabban hat egy-egy kezelés vagy kineziológiai stresszoldás, többnyire sokkal nagyobb a belső ellenállás, vagy kevésbé elszántak a gyógyulás felé, esetleg már kiábrándultak, mert más, korábban próbált terápiák nem hozták meg a várva várt eredményt, esetleg nem partnerek és komolyabb lépéseket nem képesek tenni a saját érdekükben. Sose felejtsük el, hogy abban, hogy az életünk gyökeresen megváltozzon, a legnagyobb szerepünk nekünk, önmagunknak van. Mindenki más „csupán” segítséget tud adni, irányt tud mutatni, ami minden esetben komoly, pozitív irányú előrelendülést jelenthet.

Ha úgy döntesz, hogy szeretnél változtatni az életeden és szeretnél harmonikusabb, kiegyensúlyozottabb életet élni, mielőtt elmész egy természetgyógyászhoz, kineziológushoz, nem árt, ha néhány egyszerű dolgot átgondolsz és ha kell, helyreraksz magadban:

  1. Mérlegeld, hogy valóban kész vagy-e a változásra, akarod-e azt?

Tudom, hogy furcsán hangozhat, de olykor megesik, hogy míg a felszínen az ember vágyik arra, hogy jobb legyen, addig belül ő igenis elvan a kis megszokott életében, még ha az nem is jó számára. A megszokás, a változástól való félelem sok embert képes visszatartani, és a csapda leginkább abban rejlik, hogy sokszor nem kerül felszínre, nem tudatosul mindez. Ezért is fontos, hogy ne csapd be önmagad és nézz a dolgok mélyére. Ha arra jutottál, hogy félsz a változástól, már sokkal előrébb jutottál, és ha ezt megosztod a kineziológussal, természetgyógyásszal is, akkor ő tudni fogja, hogy ezt hogy oldjátok fel.

  1. Hiszel-e a kezelés eredményességében?

Minden terápia – még az orvosi gyógykezelés– alapja az, hogy képesek vagyunk-e hinni annak eredményességében. Ha teszem azt azért szeretnél elmenni egy-egy jól hangzó terápiára, mert a barátnőid is kipróbálták, nem biztos, hogy a kellő hatást fogod elérni. Fontos, hogy valódi, mély, saját meggyőződésedből válassz magadnak segítséget. Ülj le otthon és vedd sorra, hogy milyen előnyei lehetnek egy-egy kezelésnek, mikre számíthatsz, és miket vársz, várhatsz el tőle. Segít, hogy tisztábban láss és abban is, hogy igazán, tiszta szívből tudj hinni és bízni a kezelések eredményességében.

  1. Van-e hozzá kedved és kellő kitartásod?

Elengedhetetlen, hogy szánj elegendő időt a testi-lelki gyógyulásra, az életed jobbá tételére. Egy-egy kezelés előtt nehéz megítélni, hogy pontosan mennyi alaklomra lesz szükséged, de azt többnyire el kell fogadni, hogy egyetlen egy alakalom nem biztos, hogy elengedő lesz –persze erre is van példa. Ha már úgy döntesz, hogy valóban szeretnéd elérni a vágyott célt, akkor adj időt arra, hogy a pozitív, gyógyító energiák beinduljanak és elkezdhessenek dolgozni. Természeten nem azt mondom, hogy évekig tarts ki egy-egy kezelés mellett, ha nem érzed a hatását. Nem erről van szó, hiszen a javulást már egy-egy kezelés után érezni lehet, csak olykor kislépésekben, finoman, fokozatosan.  Azt javaslom, hogy bármilyen alternatív gyógymódon is veszel részt (legyen az kineziológia, akupresszúra, reflexológia, családállítás…), a terápia után otthon ülj le szép csendben és csak figyelj magadra. Próbáld meg érezni, hogy mi zajlik a lelkedben, testedben. Tudatosan irányítsd a figyelmedet önmagadra!

Kép forrása: www.youqueen.com

Kép forrása: www.youqueen.com

+1 Tipp! Ne halmozd a kezeléseket! Próbálj meg kitartani egy-egy terápia mellett, és nem össze-vissza váltogatni őket. Persze lehet párhuzamosan több kezelést alkalmazni, ha azok egymást képesek kiegészíteni.  Fontos ugyanis, hogy megtaláljuk a saját utunkat, és azon haladjunk előre…

Végül, a félreértés elkerülése végett muszáj hangsúlyoznom, hogy a legtöbb kezelés, alternatív gyógymód valóban, önmagában is hatékony, de az tény, hogy az eredményességet, a magasabb hatásfokot az elme, a kialakított világképünk képes befolyásolni, ezért nem mindegy, hogy hogyan is állunk hozzá. Ha valódi eredményt szeretnél, érdemes a fentieken elgondolkodnod, hogy könnyebben, gördülékenyebben és hatékonyabban léphess rá a jobb, harmonikusabb élet útjára.

Sok sikert kívánok hozzá!

Záprel Helga

Természetgyógyász-akupresszőr, One Brain Kineziológia Konzultáns

www.zaprelhelga.hu