Elengedés

Kép forrása: cho2329.blogspot.com

Kép forrása: cho2329.blogspot.com

Számtalan helyen, és még annál is több kurzuson halljuk, hogy engedjük el a problémáinkat. De azt, hogy mégis, hogyan tegyük, nagyon nehéz megmondani.

A mai világban amúgy is sokszor azt látom, tapasztalom, hogy az emberek jól hangzó, sokszor spirituális bölcsességeket puffogtatnak anélkül, hogy maguk is mélyen azok szerint élnének. Hány ismerősöd oszt meg ilyen-olyan szellemi idézeteket közösségi oldalakon? Úgy látom, hogy mindez egyre divatosabbá vált.

De térjünk vissza az elengedésre, és arra, hogy milyen lépésekben tehetjük felszabadultabbá az életünket, vagyis otthon, mi magunk miket is tudunk tenni annak érdekében, hogy elengedjünk 1-1 problémát:

  1. Csendesedjünk el, és igyekezzünk tisztázni, hogy mi is okoz, okozott életünkben problémát –igyekezzünk a jelen pillanatból kiindulni, abból, hogy most miket érzünk, mi az, ami először eszünkbe jut!
  2. Haladjunk szép sorban –az sem baj, ha nem sikerül egyszerre összeszedni mindent, ami bánt, tegyük félre, és később, ha szükséges, egészítsük ki a listát!
  3. Válasszuk ki a listából azt a problémát, mely a legjobban nyomaszt az adott pillanatban, és 5-10 kulcsszóban írjuk le, hogy milyen érzések jutnak róla eszünkbe. Fontos, hogy ne mondatokat, hanem szavakat, esetleg szókapcsolatokat írjunk, és ezek az érzéseinket tartalmazzák.  Képzeljük el, amint azzal, hogy szép lassan leírunk 1-1 érzést, azt kiírjuk magunkból. Érezzük, ahogy megkönnyebbülünk, fellélegzünk! Tudom, ez minden bizonnyal nem fog azonnal menni, ezzel dolgozni kell, de megéri. Már az is segít, ha csak 1-1 pillanatra felszabadulunk! Ne felejtsük, minél többet vagyunk békés, felszabadult állapotban, annál jobb lesz a vonzásunk, a teremtésünk… Ne akarjunk több éve ránk halmozódott terhet 10 perc alatt letenni! Adjunk kellő időt magunknak!
  4. Ha leírtuk az érzéseinket, amik az adott probléma kapcsán felmerültek, akkor igyekezzünk kívülállóként a helyzetre tekinteni. Mit tenne más, a mi helyzetünkben, mit tanácsolnánk mi, másoknak? Próbáljuk meg most racionálisan, a leírt negatív érzelmeink nélkül szemlélni a helyzetet. Ha kell, nyugodtan térjünk vissza a problémára később, vagy vegyünk elő egy másikat, ha úgy érezzük, megrekedtünk.
  5. Az egész folyamat közben a célra fókuszáljunk, arra, hogy miért végezzük ezt a gyakorlatot. Tehát mindvégig tudatosítsuk magunkban, és akár ki is mondhatjuk hangosan, hogy: az adott problémát szeretném, és az adott problémát el is fogom engedni. Tanultam belőle, de most már nincs rá szükségem!