Nehézség van az életedben? –tippek, hogy könnyebben birkózz meg egy-egy feladattal

„Én dönthetek. Te dönthetsz. Úgy is dönthetünk, hogy kitartunk a csalódásaink és a hibáink mellett. Dönthetünk úgy, hogy keserűek, dühösek vagy szomorúak maradunk. Vagy amikor nehézségekkel és bántó emberekkel kerülünk szembe, dönthetünk úgy is, hogy tanulunk a tapasztalatainkból, és továbblépünk, és vállaljuk a felelősséget a saját boldogulásunkért.”

/Nick Vujicic/

 

Szerinted ki dönti el, hogy hogyan éljük az életünket? Miért van az, hogy sokan folyton elégedetlenek, míg mások hátrányos helyzetükből is képesek erőt meríteni, és boldogsággal, kalanddal, tervekkel teli életet élni? Képesek úgy igazán megélni minden pillanatot, és nem azon aggódni, hogy mi lesz holnap. Hiába közhely a téma, úgy gondolom, hogy olyan kulcsszerepe van, mellyel akár minden nap érdemes szembesülni, és akár minden nap érdemes átgondolni:

Kép forrása: authenticlove.eu

Kép forrása: authenticlove.eu

  • Tényleg annyira megoldhatatlan a problémám?
  • Valóban segítek magamnak a szomorúsággal, aggódással, félelemmel?
  • Jót teszek magamnak azzal, ha egy problémán rágódok?
  • Hogyan segíthetnék magamnak?

Annyi görccsel, nehézséggel és összegubancolt feladattal találkoztam az életben. Egy részüket magamnak köszönhettem, más részüket a kineziológiai tanácsadások során találkozom, nap, mint nap. Én mindig, mindenkinek azt javaslom, hogy próbálja azt a nehézséget megérteni, feldolgozni, és gyakorlati lépéseket kidolgozni egy jobb életminőség érdekében. Annak érdekében, hogy ez sikerüljön, álljon itt néhány inspiratív tanács.

 

Úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy kijöjjünk egy nehéz életszakaszból, elengedhetetlenek az alábbiak:

  1. Lépj 2 lépést hátra, és próbálj meg távolabbról, akár kívülálló szemével tekinteni a problémára! Sokkal könnyebb úgy tanácsot adni önmagunknak, ha el tudunk távolodni a problémától. Amíg benne vagyunk, mintha egy mocsárba süllyednénk, nem tudunk felülkerekedni, és fentről szemlélni. Azonban könnyen elképzelhető, hogy beleragadva egy hatalmas mocsárnak tűnik, melyben meg sem merünk moccanni, nehogy teljesen elsüllyedjünk, kívülről pedig csupán egy kis sárgödörben állunk szinte lebénulva.
  1. Vizsgáld meg, hogy miért kerültél abba a helyzetbe? Legyen szó anyagi problémáról, vagy fizikai betegségről, kell lennie egy mélyen rejlő lelki blokknak, negatív hitrendszernek, ami fizikai szinten is előidézte a problémát. Próbálj meg a probléma gyökeréig hatolni. Azon se lepődj meg, ha már nagyon eltávolodtál a tényleges nehézségtől, és egy régi, magaddal szemben felállított negatív hiedelemhez jutottál el (pl.: anyagi probléma esetében: „haszontalan vagyok”, „nem érdemlem meg”, „nem végzek hasznos munkát”, „ügyetlen vagyok”…)
  1. Talán nem is kéne mondanom, de légy pozitív! Számos helyen hallani, azonban mégis gyakran megfeledkezünk az optimista hozzáállásról egy-egy kemény élethelyzetben. Ha nehéz is, próbálj meg ábrándozni, képzelődni arról, hogy milyen lenne számodra az ideális élet, minden problémától mentesen.

Kineziológia Győr

  1. Ne panaszkodj! Akármennyire is úgy érzed, hogy világgá kell kürtölnöd ilyen-olyan formában a problémádat, fájdalmat ne tedd! Sem azoknak nem teszel jó, akiknek végig kell hallgatniuk, sem pedig magadnak. Ehelyett azt javaslom, hogy végy egy füzetet és írd le mindazt, ami aktuálisan nyomaszt. Írd ki magadból a nehézséget, fájdalmat, érezd, ahogy megkönnyebbülsz, egyre lazábbá, nyugodtabbá válsz. Akár el is képzelheted, amit távozik a testedből a feszültség, és belekerül mindez az írásodba. Ha végeztél és érzed, hogy felszabadultál, tépd ki a lapot, és égesd el a mosdóban/wc-ben, vagy bármilyen biztonságos helyen, vele együtt az aktuális nehézségeidet is. Ezek után engedd el magadban a dolgot, ha pedig mégis előjönne belőled a probléma, akkor hívd elő azt az emléket, miként elégetted a magadból kiírt nehézségeket.
  1. Vesd bele magad valami más dologba, lehetőleg ami szórakoztat, és képes kikapcsolni, pl. egy könyv olvasása, film nézése, játék a házi kedvenceddel, kertészkedés. Ez segít elvonni a figyelmed a problémáról, távolabb kerülni tőle, jobb rezgéseket, érzéseket kelt, így a megoldáshoz is közelebb kerülsz.
  1. Emeld meg a napi vízmennyiséged! A víz az egyik legjobb stresszoldó, segít abba, hogy a szervezeted könnyebben vegye a nehézségeket, hogy jobban érezd magad testileg-lelkileg egyaránt. Akkor is igyál, ha nem érzel szomjúságot! A dehidratáltság energiahiányhoz, enerváltsághoz, lassú gondolkozáshoz, fáradékonysághoz, és akár betegségekhez is vezethet, amilyen állapotban nehezebb megbirkózni a feladatokkal.
  1. Ha úgy érzed, hogy egyedül nem boldogulsz, kérd szakember segítségét. Hatékony megoldás lehet a kineziológia vagy egyéb terápia, hogy segítsen feloldani a siker útjában álló blokkokat. Ha nyitott vagy, és magad is megteszed a tőled telhetőt, garantált javulás érhető el, akár már néhány kezelés hatására.

 

Sose felejtsd el, hogy bármilyen helyzetben vagy, Te teremtetted magadnak, így csak Te változtathatod meg. A körülmények sokszor gátolnak, vagy régről hozott negatív minták akadályozhatnak, de dönthetsz úgy, hogy elengeded őket, és megszabadulsz az általuk generált rossz beidegződésektől, blokkoktól.

A választás mindig a Te kezedben van, Te döntöd el, hogy mit kezdesz egy-egy élethelyzettel!

www.zaprelhelga.hu